MIDNIGHT SCREAM - Dark Blood (2017)
Pre mňa dlho očakávaný album. Doslova som sa nevedel dočkať kedy si ho budem môcť vypočuť ako celkovú kompletku. Zhltol som ho ako malinu a nejako nemám dosť.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENA nevychádza, ale žije!
Je úplne každému asi jasné, že časopis METALCENA zameraný výhradne sa slovenskú Hard And Heavy muziku prestal vychádzať. Áno, v júni 2017, aj keď bola a je doteraz veľká snaha o oživenie časopisu, zatiaľ sa to nedarí.
ČÍTAŤ VIAC
SHARZALL - Nové gitarové posty
Novinky hlásia bratislavský gothic metalový SHARZALL. Na gitarových miestach pribudli nové mená.
ČÍTAŤ VIAC
SIGNUM REGIS - The Future King (nový klip)
Skvelá senecká power metalová banda SIGNUM REGIS predstavuje nový animovaný videoklip na podporu nového albumu ..Decennium Primum..
ČÍTAŤ VIAC
INFERNO FEST #2 predstaví opäť to najlepšie zo slovenskej metalovej scény
Nezabudnuteľný INFERNO FEST sa po dlhoročnej odmlke opäť vrátil na metalovú scénu. Po úspešnom prvom „vydaní' obnoveného festivalu, ktorý prebehol v tomto roku v mesiaci marec v RC Mlyne Vrútky, nenechalo peklo na seba dlho čakať a päť sa medzi nás vracia. Pekelný elixír namiešaný z toho najlepšieho čo slovenská metalová scéna ponúka môžete ochutnať už najbližší víkend.
ČÍTAŤ VIAC
THE LAST DAYS OF JESUS - nový album ..The Last Circus.. (8 ročná príprava)
Bratislavská banda THE LAST DAYS OF JESUS má za sebou koncertovanie po celej Európe i USA a po albumoch vydaných v zahraničí sa rozhodla ten najnovší vyprodukovať pod vlastnou značkou. Novinka nesie názov ..The Last Circus.. a je plný smutných hitov aj šialených šansónov.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR - nový ..Old School.. je vonku
4. mája 2017 nastal v histórii kapely EDITOR ďalší deň D, vyšiel jej pod domácim vydavateľstvom Slovak Metal Army v poradí 8 radový album, ktorým sa martinská metalová stálica vrátila ku svojim koreňom.
ČÍTAŤ VIAC
DEHYDRATED - nastupujú do štúdia
Štúdio v Piano Clube v Trenčíne sa na chvíľu ponorí do nahrávania nového materálu jednej starej piešťanskej death kapely DEHYDRATED.
ČÍTAŤ VIAC
GLOOM - klipová novinka Fatal Trust
19/04/2017 sa objavila klipová novinka ku skladbe Fatal Trust od prešovskej bandy GLOOM.
ČÍTAŤ VIAC
ETTERNA - nový klip po mesiacoch ticha
Päť mesiacov bola prešovská banda ETTERNA skúpa a neponúkala žiadne informácie a zrazu je na svete nový videoklip k úuplne novej skladbe The Independent Dreamland.
ČÍTAŤ VIAC
SNOVONNE - nový klip k novinke ..The Child And The Bitch..
Slovenka žijúca na Floride, SNOVONNE je známa svojou psychoanalytickou a melancholickou tvorbou s dôrazom na umelecké prevedenie, v ktorej odhaľuje všetko to, čo by sme najradšej nevideli. V tomto duchu nahrala aj novinku, ktorá prichádza na trh, ako tretí štúdiový album.
ČÍTAŤ VIAC
ENDLESS MAIN - ochutnávka z nového albumu ..II..
Pre tých nás nedočkavejších si banskobystrická banda ENDLESS MAIN pripravila malý predkrm v podobe lyrics videa, ako podporu k novému albumu ..II..
ČÍTAŤ VIAC
ACID FORCE - Očakávaný debut je von
Fáza dolaďovania sa úspešne nachýlila k vydarenému koncu a banskobystrickí thrasheri ACID FORCE, ktorých EP ..Towards The Nuclear Load.. rozdrvilo na prach všetko, čo mu prišlo do cesty, v týchto dňoch predstavujú debut ..Atrocity For The Lust.., ktorý je veľmi očakávaný v tomto roku.
ČÍTAŤ VIAC
DOGMA INC. - klipová novinka k novému albumu
Ochutnávka nového albumu ..Blacksun Flowers.. šalianskej bandy DOGMA INC. je na svete.
ČÍTAŤ VIAC
WACKEN METAL BATTLE 2017 - semifinále je rozhodnuté
V roku 2017 opäť dostali slovenské metalové bandy možnosť účasti na prestížnom metalovom feste WACKEN OPEN AIR v Nemecku. Teda aspon jedna z nich, ktorá prejde porotou cez slovenské kolá Wacken Metal Battle 2017.
ČÍTAŤ VIAC
SNOVONNE - klipová ochutnávka k novému albumu
SNOVONNE mesiac pred vydaním tretieho albumu ..The Child And The Bitch.. (2017) z neho zverejnila prvú ochutnávku Best Days.
ČÍTAŤ VIAC
DOGMAinc - miniturné SK a naše promo od kapely
Musíme sa v prvom rade poďakovať za promo, ktoré nám banda DOGMAinc urobila takouto foto s našim časopisom a hneď zároveň avizujeme mini slovenské turné, ktoré bude mať 3 zastávky. Kapela na koncerty, samozrejme, pozýva všetkých.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR - klipová novinka ku skladbe Revolúcia
Ešte približne mesiac budeme čakať, kým sa nezačne expedovať nový album martinskej bandy EDITOR ..Old School.. k nám fans.
ČÍTAŤ VIAC
VŠEHOCHUŤ TOUR 2017
DIAMOND FLOWERS a LEGEND OF THE SUBMARINE – kapely zo strieborných priečok Rockovej maturity II., budú žánrovým a hudobným stredobodom VŠEHOCHUŤ TOUR 2017.
ČÍTAŤ VIAC
REVENGE DIVISION - dvojka - plne k dispozícii
Death Metal Core muzika v podobe považskobystrickej bandy REVENGE DIVISION predstavila svoj druhý album ..The Grey Eminence.. a nielen to, prichádzajú aj s novým official klipom ku skladbe The Tank.
ČÍTAŤ VIAC
SINNERS MOON - okrem nového EP aj videoklip
Mladá formácia zo Serede SINNERS MOON, hrajúca melodický metal predstavila obal pripravovaného EP ..Far Beyond The Stars.. a avizuje aj nahrávanie nového klipu.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR - martinský ..Old School.. dokončený
Stará matrinská banda EDITOR dokončila nahrávanie nového albumu, ktorý ponesie príznačný názov ..Old School..
ČÍTAŤ VIAC
ENDLESS MAIN - predstavili obal nového albumu ..II..
Banskobystricka Power Thrash metal banda ENDLESS MAIN predstavila obal k novému albumu ..II.., ktorý vychádza onedlho pod značkou Slovak Metal Army.
ČÍTAŤ VIAC
BRUTE - nový album už v marci pod SMA
Pôvodne mal nový materiál BRUTE ..Henchmen.. výjsť až koncom roka 2017 pod indonézkym vydavateľstvom.
ČÍTAŤ VIAC
SNOVONNE - slovenka fungujúca na Floride sa hlási so svojím novým albumom!
SNOVONNE je známa svojou psychoanalytickou a melancholickou tvorbou s dôrazom na umelecké prevedenie, v ktorej odhaľuje všetko to, čo by sme najradšej nevideli. V tomto duchu nahrala aj tretí štúdiový album ..The Child And The Bitch.. (2017). Ste pripravení otvoriť svoju trinástu komnatu?
ČÍTAŤ VIAC
MILLHOUSE - vypli aparáty a majú z toho ..Owls On The Hunt..
..Owls On The Hunt.. je úplne nový album bratislavskej Alternative/Stoner Rock kapely MILLHOUSE.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME - úplne nový retro klip ku cover skladbe Little Richarda
Trenčiansky Hard And Heavy banditi VOLUME sú tu s úplne novým klipom ku cover skladbe Little Richarda ..Good Golly Miss Molly..
ČÍTAŤ VIAC
MORDUM - And What Is The Truth? (26 ročný debut)
Niekedy naozaj platí, že čakať sa oplatí. Dokonale to pochopili muzikanti bandy MORDUM, keď na svoj debutový plnohodnotný album čakali dlhých 26 rokov.
ČÍTAŤ VIAC
ROCKOVÁ MATURITA - Všehochuť Tour 2017
Druhý ročník Rockovej maturity je úspešne ukončený a pozná svojich víťazov.
ČÍTAŤ VIAC
CREMATION zine 15/2017 - práve v obehu
Pätnáste vydanie tlačeného zinu CREMATION zameraného na extrémne formy undergroundovej muziky je vonku.
ČÍTAŤ VIAC
SHARZALL - ..Black Sun.. debut plne k dispozícii
Bratislavská temná Hard And Heavy banda SHARZALL vypustila svoj 11-skladový debut ..Black Sun.. komplet na vypočutie cez Youtube kanal.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENA 01/2017 - v procese výroby 27/02/2017 distribúcia
V tejto chvíli vás už môžeme informovať o tom, ze Prvý tlačený magazín výhradne o slovenskej metal muzike a jeho prvé vydanie je už v procese výroby a termín pre začatie distribúcie je 27/02/2017.
ČÍTAŤ VIAC
PERVERSITY - ..Idolatry.. novinka od Metal Age Productions
Viac ako 20 rokov stará prešovská Death Metal banda PERVERSITY ohlasuje príchod nového albumu ..Idolatry.., ktorý by sa mal pod hlavičkou Metal Age Productions objaviť už čoskoro.
ČÍTAŤ VIAC
INFERNO FEST - vracia sa do klubových priestorov klubu MLYN
DOOMAS, EMPYRION a ACHSAR rozozvučia 11/03/2017 obnovený INFERNO FEST, ktorý sa predstavý v klubových podmienkach v Klube MLYN v Martine-Vrútkach.
ČÍTAŤ VIAC
ACID FORCE - Debut oficiálne 23. marca pod značkou Support Underground
Banskobystrický Old School Thrash mladíci ACID FORCE prichádzajú s debutovou kožou na trh ..Atrocity For The Lust.. už zachvíľu, oficiálne vydanie je naplánované na 23. marec 2017.
ČÍTAŤ VIAC
LIQUID BRAIN ROLL - pokračuje jarná časť turné
Ako sme už avizovali, úspešné jesenné turné kapiel LIQUID BOOGIE ROLL a BRAINSCAN pod názvom LIQUID BRAIN ROLL pokračuje aj v roku 2017 svojou jarnou časťou.
ČÍTAŤ VIAC
RAMCHAT - zverejnený nový klip .. Už Nebudeme Otroci..
Avizované spustenie nového klipu martinskej Pagan Metal bandy RAMCHAT sa malinko oneskorilo.
ČÍTAŤ VIAC
DEATH SENTENCE - novinka už k dispozícii k digitálnemu vypočutiu
Len prednedávnom sme informovali o dokončení prác banskobystrickej formácie DEATH SENTENCE a už tu máme EP album ..Burning World In My Hands.. k digitálnemu vypočutiu.
ČÍTAŤ VIAC
17/02/2017 - BLACK LIGHT, AGRESIA, KOZELAGAZEDOZELA, WARNA
Koncertné ťaženie avizujú BLACK LIGHT, AGRESIA, KOZELAGAZEDOZELA (CZ) a WARNA
ČÍTAŤ VIAC
DEPRESY - .. A Grand Magnificence .. opäť oficiálne vychádza po 20 rokoch
Po dvadsiatich rokoch je najlepší dôvod, aby sa dostal klenot, obsahujúci aj celý materiál „…and There Came The Teras With Christ“ znova medzi fanúšikov a história slovenského death metalu tak bola znova posilnená.
ČÍTAŤ VIAC
DEREŠ - výber z 2CD sa dostane aj na LP platňu
Po vlaňajšom vydaní 2CD ..Na Panské.. sa z oficiálnych stránok starej Hard And Heavy bandy DEREŠ (pôsobiacej na scéne od roku 1986) dozvedáme, že na svoje si prídu aj milovníci vinylových kotúčov.
ČÍTAŤ VIAC
MINOR - Muto je novým EP žilinskej Death bandy
Na stránkach Slovak Metal Army sa objavila informácia o novinke žilinskej Groovy Death Metal kapely MINOR, ktorá nesie záhadné označenie ..Muto.. a, s ktorej sa prvé hudobné kusy objavili na posluch.
ČÍTAŤ VIAC
ALTER EGO - spiatočkou k debutovému albumu
Prešovčania ALTER EGO sa po dlhých rokoch čakania a odriekania predsa len dočkajú debutového albumu, ktorý dostal príznačné pomenovanie ..Back To Rock`n`Roll.. a na práci ktorého sú už v úplnom závere, takže v priebehu nasledujúcich mesiacov sa spoločne môžeme tešiť na porciu dobrého Hard Rock`n`Rollu.
ČÍTAŤ VIAC
CALIBER X - pripravuje klipovú novinku
Oravský Prog Metal a jeho predstaviteľ CALIBER X, ktorý má na svojom konte dva veľmi zaujímavé albumy, ..Samovrah.. z roku 2011 a ..Stroj času.. z roku 2015 majú pre nás novinku.
ČÍTAŤ VIAC
DEATH SENTENCE - ..Burning World In My Hands.. dokončené
Slovak Metal Army na svojich stránkach zverejnilo informáciu, že banskobystrická formácia DEATH SENTENCE dokončila spracovanie svojho nového materiálu, ktorý nahrali v SPK Audio.
ČÍTAŤ VIAC