THE LAST DAYS OF JESUS - nový album ..The Last Circus.. (8 ročná príprava)

Bratislavská banda THE LAST DAYS OF JESUS má za sebou koncertovanie po celej Európe i USA a po albumoch vydaných v zahraničí sa rozhodla ten najnovší vyprodukovať pod vlastnou značkou. Novinka nesie názov ..The Last Circus.. a je plný smutných hitov aj šialených šansónov.

Album vznikal 8 rokov a účinkujú na ňom zvučné mená slovenskej hudobnej scény. Gotickí rockeri svoj zatiaľ posledný hudobný počin pokrstia 27. mája 2017 v bratislavskom Randal Clube. Lákadlom budú určite sexi tanečnice z Bratislava Burlesque. THE LAST DAYS OF JESUS dostali počas takmer 25-ročnej existencie od fanúšikov aj novinárov nálepky ako gotický cirkus, schizo-deathrock alebo gothic cabaret. Samotní členovia kapely sa väčšinou zhodnú na tom, že hrajú fúziu klasického death a gothic rocku s modernými zvukmi a postupmi, okorenenú prvkami punku, postpunku, new wave a rock n‘ rollu. Nemecký časopis Zillo nazval tento miš-maš ako “niečo geniálne uletené, bizarné a pritom jednoduché“.

„Je to cirkus - fúzia gotik rocku s prvkami rockabilly, šansónu, elektroniky a punku. Ale s jasnou charakteristikou toho, čo hráme, sme mali vždy trochu 'problém'. Album vznikal približne osem rokov, je to na ňom cítiť. Skladby sú rôznorodejšie a vďaka hosťom aj pestrejšie,“ opisuje spevák a líder mary0 nový album. Na albume účinkujú: jazzová speváčka Hanka G., kontrabasista Fabko z kapely THE ROCKfELLAS a talentovaný trúbkár Matej Korbelič. Textovo a spevom ho ozvláštnila aj francúzska multiinštrumentalistka Hellebore známa z kapiel DEADchovsky alebo Crimson Muddle. „Oslovili sme ľudí, ktorým sme verili, že album posunú ďalej a spestria ho. Myslím, že sa nám konečne podarilo dostať na album to, čo sme vždy chceli. Rôzne témy si vyžadujú aj rôzne hudobné spracovanie,“ vraví mary0.

Charakteristickým znakom skupiny je veľká porcia irónie a dvojzmyselnosti v textoch i vizualite. Svet a život naokolo sú dostatočnou inšpiráciou pre niekedy kritické, sarkastické, inokedy jedovaté, ale aj vážne slová a repliky, ktoré na pódiu prednáša hlavný klaun a frontman mary0. Nový album sa kapela rozhodla po rokoch vydávania v zahraničí vyprodukovať pod vlastnou značkou. Po prvýkrát vychádza album aj v špeciálnom prevedení na vinyle a krstiť sa bude 27. mája 2017 v bratislavskom Randal Clube. „Máme úžasných hostí, ktorí nám pomôžu spestriť program. Tým najšpeciálnejším lákadlom budú tanečnice z Bratislava Burlesque, ktoré určite dobre naladia publikum. Počas koncertu prijali pozvanie aj ďalší hostia a po koncerte bude párty s renomovanými DJmi až do rána,“ pozýva frontman kapely THE LAST DAYS OF JESUS.

Tlačová správa
upravil albbert

16.05.2017 13:00 (516x)