MIDNIGHT SCREAM - Dark Blood (2017)

Pre mňa dlho očakávaný album. Doslova som sa nevedel dočkať kedy si ho budem môcť vypočuť ako celkovú kompletku. Zhltol som ho ako malinu a nejako nemám dosť.

Ale pekne poporiadku, aby som bol konkrétnejší. Dnes zabúchala na dvere poštárka a za podpis mi vymenila očakávanú obálku. Poďakovanie nepatrí poštárke, ale odosieľateľovi Palimu Ďurišovi, fakt ďakujem. Hneď od dvier som mieril rovno k hi-fi a počúvam nahrávku v tejto chvíli už asi 3 krát a akosi neviem prestať.

Hneď úvodná skladba Dark Blood ma odrovnala. Ide o zmes thrashových odnoší a riffov spracovaná do kompaktného celku. Vokál veľmi výrazne tvrdý a striedavý až po takmer powermetalový refrén. Skladba na mňa vychŕlila toľko temnej krvi, že som mal čo robiť, aby som to dokázal ustáť. Výborný song, až natoľko, že som mal pocit, že nič lepšie už nepríde. Born In Bitterness ma však odrovnáva opäť, tentoraz tradičným thrash metal spôsobom typu nemeckých thraserov DESTRUCTION a to ja veru môžem. Samozrejme, je cítiť v skladbe aj MIDNIGHT SCREAM samotný, ide však o veľmi dobre urobenú thrashovú pecku. Trochu záhadne znejúci názov skladby The Ma-at album primerane spomalí a znejú na mňa až akési základné formy hard rocku. Tvrdosť gitár a thrash razenie však ostáva v skladbe zachované. Štvrtý kus, ktorý album ponúka je Lesson Learned, takmer dokonalá power metalová skladba so všetkým, čo k tomu patrí. Výborné vokál párty, parádna melodika, vynikajúce gitarové vyhrávky a opäť prímes z dielne MIDNIGHT SCREAM. Veľmi priamočiaro sa album posúva ďalej v skladbe Giand. Koncepčne jednoduchá, mierne pomalšia, ale určite nápadom nezaostáva, hlavne hlasové linky a melodika spevu veľmi zaujmú. Gitarový riff mierne pripomína základy heavy metalu a potvrdzuje to aj záver, kde si môžete s kapelou koncertne zabručať. Balada Hanged God, ktorá sa vôbec, ale vôbec nikam neponáhla je šiesta perla albumu. Očakával som aj v sólovej časti skladby miernejšie prvky, ale pre zvýraznenie posledného refrénu, to bolo výborné.Záver opäť doznieva baladicky, Parádička. Poctivo, klasická nadupaná metalová skladba je aj ďalšia Armorius. Kapela sa tu pohrala so slovenským textom. Ten text je však vynikajúci, nič podobné som na motorkársky spôsob ešte nepočul. Skladba je aj zaujímavo zaspievaná. Záver albumu v podobe skladby Palindrome je opäť nápaditý a dobre spracovaný power a thrash metal. Všetko 100 % šlape (tak ako na celom albume) a ja milujem kapely, ktoré znejú akoby som ich počúval už roky, pritom som sa akurát zahryzol do ich najnovšieho materálu. Mám pocit, akoby sa mi MIDNIGHT SCREAM týmto album snažil ovládnuť krvný obeh. Gitarovou vyhrávkou, ktorou album začína, tak aj končí. Kapela má za sebou ďalší vynikajúci počin s názvom DARK BLOOD. Klobúk dole a poklona pre celú kapelu.

albbert

13.11.2017 14:55 (490x)