SYMFOBIA - slovenský silný odkaz

Nitrianska formácia SYMFOBIA zverejnila prvú skladbu naspievanú v rodnej slovenčine. Pieseň má naozaj silný odkaz.

SYMFOBIA momentálne dokončujú práce na druhom štúdiovom albume. Po klipoch k novým piesňam „From the Ashes“ a „Everything's possible“ prichádza nový obrazový materiál v ich vôbec prvej slovenskej skladbe „Človek“. Ide o návrat k človeku v časoch prekvitania „fejku“.

Súčasťou skladby je aj gitarové sólo Jimmiho Cimbalu, ktorý je prvým hosťujúcim hudobníkom, s ktorým kapela od svojho vzniku vôbec spolupracovala. Nová pieseň „Človek“ podáva obraz dnešnej spoločnosti plnej prázdnych fráz a pripomína to, čo je naozaj dôležité. Text napísala speváčka Erika Strečková na hudbu k už existujúcej piesni v angličtine – „From the Ashes“.

„Text je do veľkej miery inšpirovaný momentálnou stratou hodnôt a slušnosti, kde poznanie a láska sú zatienené túžbou po moci a chamtivosti. Hlavný odkaz piesne sa nesie v duchu prebudenia a v snahe vyvarovať sa chybám, ktoré ľudstvo opakovane pácha. Človek má viac dôverovať svojej intuícii a srdcu a nezabúdať, že iba láska napraví chyby tam, kde niet viac poznania,“ prezradila viac o texte Erika Strečková.

Videoklip sa natáčal v štúdiu Jimmiho Cimbalu v Seredi a to rovno pri nahrávaní skladby.Skladby kapely SYMFOBIA su sucastou vysielania Radia METALSCENA.

Tlačová správa


05.04.2018 12:58 (421x)