NIGHTTEENSEVENTIES a 90 roky v druhom klipe

Hudba deväťdesiatych rokov ovplyvnila jednu celú generáciu. To isté si zrejme povedali aj členovia myjavskej kapely NIGHTEENSEVENTIES, keď vymýšľali scenár k svojmu druhému videoklipu. Skupina je pomerne čerstvým hráčom na slovenskom hudobnom poli, preto ide ešte len o ich druhý klip. Ten prvý s názvom 'BreatheClosely' šliapal na päty temnejším myšlienkam, avšak v novinke 'About A Man' chalani nešetrili farbami.

Pre stálych fanúšikov je veľmi dôležité vedieť, kto sú muzikanti, ktorých počúvajú. Najlepšie to zistia odhalením ich obľúbenej tvorby, ktorú počúvali od obdobia, v ktorom sa začali hudobne spoznávať a vyvíjať. Tento videoklip je pozvánkou do desaťročia, v ktorom sa hudobné štýly menili rýchlosťou svetla. Pri osobnom rozhovore s chalanmi sa človek dozvie oveľa viac, než s čím vôbec na začiatku počítal. V jednej úprimnej chvíľke vysvitlo, že majú pochybnosti, či vôbec ľudia pochopia, na čo v klipe odkazujú. Vo všeobecnosti majú dojem, že tento počin bude niečo hovoriť iba úzkej skupine ich najbližších priateľov. Netreba však ľudí podceňovať. Tí, ktorí sa ku klipu dostanú, je možné, že tiež okamžite pristúpia na hru starej školy a bude im sympatické sledovať párty, aké sa robili iba v tomto období. A tej ďalšej skupine poslucháčov a divákov bude bez väčších úvah stačiť len melodická pieseň a celkovo vtipný príbeh.

Je náročné udržať pozornosť poslucháčov. Neustále tvoriť niečo nové, kreatívne a nápadité. Najmä v období, kedy už sa naozaj len veľmi ťažko dá prísť s niečím novým. Všetko tu už totiž bolo. Je však zaujímavé sledovať, ako sa s touto situáciou popasujú tí, čo sa dali na tento boj. Najdôležitejšie je robiť hudbu preto, že ňou chcú niečo povedať a opísať svoje pocity. Ak to muzikanti robia z tohto dôvodu a nie pre vonkajší efekt, vtedy sú na správnej ceste. NIGHTEENSEVENTIES patria do tejto kategórie.

Tlačová správa
albbert02.09.2018 14:52 (472x)