Reedícia starých albumov od POWER 5

Valašská metalová formácia POWER 5 chystá digitálnu reediciu všetkých svojích albumov, ktoré dnes už nie sú fanúšikom k dispozícii.

„Při diskuzi s fanoušky nad playlistem našich koncertů jsme si uvědomili, že noví a mladí fandové neznají naše staré desky. Ty vyšly ve své době na CD a jsou dávno vyprodané. A tyto desky nejsou dostupné ani nikde na internetu. Mladší a noví fanoušci, ale třeba i novináři, tak nemají možnost naše staré písničky znát nebo poznat“. vysvetluje dôvody digitálnej reedície spevák kapely Olin Škrabal.

Reedícia albumov POWER 5 prebehne digitálnou formou a nebudú teda lisované nové CD. Pre fanúšikov, ktorí chcú hudbu streamovať zdarma, budú jednotlivé dosky k dispozícii na kanále bandy na YouTube platforme a tiež v mobilných aplikáciách.

Tí, ktorí chcú skladby priamo vlastniť a tým tiež podporiť kapelu si ich budú môcť zakúpiť v digitálnej podobe.

K tomu Olin dodáva: „Byly i úvahy o tom, že by jsme desky vydali formou nějakého výročního CD nebo LP paketu. Ale jedná se o nákladnou záležitost a všichni dobře víme jak je to dnes s prodejem CD. Tak jsme nakonec zvolili digitální variantu. Ale zase jsme si dali tu práci, že jednotlivé skladby zveřejněné na YouTube budou opatřeny texty, takže každá skladba bude vlastně samostatné lyric video.“

Jednotlivé dosky budú zverejňované v priebehu jari. A na FB profile bandy budú vychádzať články k histórii vzniku jednotlivých albumov. Členovia skupiny tam tiež podrobne rozoberú vždy niekoľko zaujímavých skladieb z jednotlivých dosiek.

Skupinu POWER 5 môžete tiež nájsť na obľúbených streamovacích službách Spotify. „Na Spotify jsme umístili naše poslední CD 'Talisman', jehož součástí bylo také 'Best of' album. Takže některé staré skladby se nachází také tam“.

Toto reedičné spomínanie je predznamením roku 2021, kedy POWER 5 oslávi 25 rokov na scéne a má v pláne vydať úplne nový radový album.

www.power5.cz
www.facebook.com/power5band
www.youtube.com/user/power5cz

(pr) POWER 5

14.04.2020 23:09 (456x)
Vytvoril JDservice.sk (2007-2021), copyright © 2017 Metalscena