MAKAR ČUDRA - Strigy a tiež Sabbath je späť

Tí mladší z vás asi ani len netušia, čo je slovné spojenie MAKAR ČUDRA, ale možno nie náhodou ste letmo kdesi na YT postrehli skladbu Strigy Na Sabbath. Veľký hit všetkých nás, ktorí sme hltali Heavy Metal v 80-tkach so spevákom Ottom Weiterom, ktorý sa neskôr stal veľkým spevákom malých šlágrov. Toto všetko je minulosť, ktorou sa MAKAR ČUDRA zapísala do našich hláv cez sluchovody.

MAKAR ČUDRA sa však až neuveriteľne, po tých dlhých desaťročiach vracia na scénu. Banda, v ktorej okrem Otta Weitera začínali napr. aj muzikálový spevák Peter Slivka a gitarista Vlado „Jerzy“ Jurča (SLOBODNÁ EURÓPA, EXTIP). Prichádza v novej zostave, s novým hlasom a okrem starých ošľahaných hitov, pricádza aj s novými metalovými peckami. Po celú históriu bandu vedie gitarista a autor všetkých skladieb „majster Makar Čudra“ Ivan Kutný. Novým spevákom sa stal Harvey Havran (THE KARNSTEINS, DAGGEROSE, BOSORAK, ex – STRYGON), o druhú gitaru sa stará Rado Nedbálek (Braňo „Temo“ Černák & TEMERAF, JANESESSION, ex – STRYGON), basovú gitaru obsluhuje Vlado „VH – One“ Harasník (JANESESSION) a za bicie sa posadil Marek „Marc B.K.“ Kučera (Braňo „Temo“ Černák & TEMERAF, THE KARNSTEINS, JANESESSION, DAGGEROSE, TITS OF YOUR GIRLFRIEND, ex – EXTIP).

MAKAR ČUDRA je tento jún zatvorená v štúdiu, kde pripravuje nové EP, ktoré by sa malo šíriť nie len na CD, ale zároveň na všetkých známych hudobných digitálnych platformách. V priebehu leta by sa mala formácia objaviť na niekoľkých koncertoch na Morave, ale oficiálne sa opäť predstaví na domácej scéne v bratislavskom Randal Clube 26/09/2020.

Ďalšie bližšie informácie o znovuzrodení kapely MAKAR ČUDRA nájdete na:

http://www.makarcudra.sk/
https://www.facebook.com/makarcudraheavymetal/
https://bandzone.cz/_113835


17.06.2020 09:31 (637x)
Vytvoril JDservice.sk (2007-2021), copyright © 2017 Metalscena