STEVE MISIK & CO progresívne ladený Hard Rock

Nový pohľad na rockovú muziku ako takú prináša formácia STEVE MISIK & CO. Ich progresívne ladení Hard Rock s metalovými prvkami, v ktorom sa dá objaviť snáď úplne všetko od ranných rockových riffov až po moderné hardrockové prvky, kde gitarista Štefan Mišík ukazuje, čo zaujímavé sa dá na gitaru ešte vymyslieť a naaranžovať to tak, aby sa to počúvalo úplne na 'jeden dych', pospájať rôzne hudobné žánre, rôzne imaginárne svety, rôzne fantázie, ale napriek tomu si udržať vlastnú hudobnú tvár.

„Chceme hrať iba to, čo práve chceme, čo cítime, kedykoľvek a akokoľvek sa nám to bude páčiť“, to je vlastne aj motto bandy. STEVE MISIK & CO je kapela, ktorá sa skladá z hudobníkov, ktorí pôsobili v rôznych hudobných projektoch a kapelách po celej Európe (väčšinou v Španielsku, Maďarsku, na Slovensku, v Českej republike, Holandsku, Nemecku, Anglicku), ale aj USA. Konečná zostava sa však ustálila v apríli 2013 pri nahrávaní skladieb pre debutový album 'Schizoemphatic', ktorý vyšiel v roku 2016. 'Spôsob, akým sme sa dostali k nahrávaniu debutového albumu, bol veľmi dlhý a zložitý.', hovorí sám Štefan Mišík a so svojou kapelou nahral najskôr demá a dva štúdiové single, ktoré boli vysielané v niekoľkých rádiách a koncertovalo sa v rôznych kluboch a na rôznych festivaloch. Prvý oficiálny hudobný videoklip kapely bol nahrávaný naživo v slovenskej televízii VTV v relácii 'TeenAge', ktorú moderoval Marián Greksa. Skladbu My Waves z debutového albumu zložil a zaranžoval Štefan Mišík na základe riffov a textu dobrého priateľa a spoluhráča Štefana Tótha, s ktorým spolupracovali pred jeho nešťastnou smrťou. Celý album 'Schizoemphatic' je teda venovaný jeho pamiatke. 'Štefanova Tóthova obrovská láska k hudbe bola až neskutočná, pretože keď zistil, že po operácii srdca už nebude môcť hrať na gitaru, upadol do kómy a lekári ho už nedokázali z nej zobudiť.' dopĺňa Štefan Mišík.

Zaujímavosťou napr. tiež je, že prvý singel k albumu kvôli chybe správcu webu, bol uvedený s nesprávnym názvom kapely a označený ako CLONE CO., pretože zamenil názov skladby za názov kapely, za čo mu veľmi vďační neboli. Debutový album bol nakoniec dokončený a banda dúfala, že to poteší nielen fanúšikov, ktorí si ich pamätali z rôznych koncertov, ale že pribudnú aj nových poslucháči. Keď sa malo začať s prezentačnými koncertami na podporu albumu na Slovensku, v Českej republike (kde bolo vydanie albumu aj dosť propagované na rozhlasových a televíznych staniciach) a tiež v Maďarsku, spevákovi a gitaristovi sa stala nepríjemná nehoda, keď na ceste späť na Slovensko, aby sa mohli začať hrať koncerty, pri pristávaní lietadla mu praskli obidva ušné bubienky, takže koncerty sa museli preložiť o pol roka neskôr a k tomu došlo aj k ďalšiemu dramatickému obratu udalostí, keď bubeník padol a zlomil si jeden stavec chrbtice a musel sa podrobiť urgentnej operácii. Operácia chrbtice prebehla úspešne, ale kapele trvalo ešte ďalšieho pol roka dlhšie, kým začala vystupovať. Až na jar roku 2018 sa konečne mohli opäť začať hrať koncerty.

Momentálne STEVE MISIK & CO pracuje na nových singloch k pripravovanému druhému albumu a jeden z týchto singlov už predstavuje na platforme YT ku skladbe Such Is Life. 'Proces nahrávania bol veľmi zábavný až kým nenastal problém s koronavírusovou pandémiou, pretože sme nahrávali všetko online, bicie na Slovensku, bassu vo Švajčiarsku a vokály a gitary na Kanárskych ostrovoch (Španielsko). Nahrali sme ku skladbe nie normálny, kvôli všetkému, čo sa vo svete začalo diat, ale oficiálny karanténny videoklip. Aj videoklip sa nahrával nakoniec online v 3 krajinách, keďže v tej dobe bol každý člen kapely v karanténe kvôli koronavírusu a v inom štáte.'Určite sa musíme pochváliť, že nás oslovil jeden významný hudobník a môžeme s ním spolupracovať na našej ďalšej novej skladbe Stuck In The Truck a tým skvelým hudobníkom je Derek Sherinian (SONS OF APOLLO, BLACK COUNTRY COMMUNION, PLANET X, Ex DREAM THEATER, Ex KISS, Ex Billy Idol, Ex Alice Cooper, Ex Yngwie Y. Malmsteen... a mnoho ďalších). Výsledok spolupráce si budete môcť čoskoro vypočuť a určite bude vydaný ku skladbe aj oficiálny videoklip.

Určite si nenechajte ujsť žiadne nové informácie o STEVE MISIK & CO, ktoré nájdete na ich oficiálnej stránke:

STEVE MISIK & CO

Všetky oficiálne videá nájdete na oficiálnom YouTube kanáli: https://www.youtube.com/stevemisikco

A este je tu pár oficiálnych webov, kde sa dá kapelu dohľadať na internete:

iTunes / Amazon / Spotify / Tidal / Deezer / YouTube Music / Instagram / YouTube / Twitter / Facebook / Spotify

Nás neuveriteľne teší, že táto lučenecká (svetová) formácia má svoje hrdé miesto aj v playliste METALSCENA netRADIA.

albbert

17.07.2020 01:05 (710x)
Vytvoril JDservice.sk (2007-2021), copyright © 2017 Metalscena