TOHC FEST MUSIC aj tento rok na Duchonke/Prašice (okr. Topoľčany)...
Za TOHC festom stojí kapela TRUE REASON, ktorá dnes aj s pomocou mesta Topoľčany a občianskeho združenia TOHC music style, organizuje už 4. ročník undergroundového festivalu, ktorý slúži hlavne na podporu lokálnej scény a utužovanie undergroundu v topoľčianskom okrese, ktorý je bohatý na kapely tvrdšieho štýlu ako hardcore, metal, punk, alternativny rock a podobne.
ČÍTAŤ VIAC
RENEGADE FEST aj tento rok v Podkoniciach
S našou podporou upozorňujeme rockových fans na malý festival RENEGADE FEST, ktorý sa koná v Podkoniciach (neďaleko Banskej Bystrice) v rámci medzinárodného stretnutia priateľov áut JEEP WRANGLER s názvom WRANGLER SHOW 2018.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENA 03/2018 čoskoro!
Aj keď okolnosti tomu nenasvedčovali, aj keď je všetko vlastne inak, ako by sme si predstavovali, aj tak sa projektu METALSCENA len tak nevzdávame a chceme pokračovať. Nové vydanie je prakticky na spadnutie, ešte to bude pár dní trvať, ale vydanie s označením 03/2018 je vo finalizácii a čoskoro vám dáme vedieť, že je všetko nachystané.
ČÍTAŤ VIAC
SEVEN PAINFUL bez gitary a spevu
Bubeník Oťap KOZZY kapely SEVEN PAINFUL to nechce zabaliť. Kapela ostala bez obsadených postov gitaristu a speváka, ktorých sa teraz snaží nájsť medzi vami.
ČÍTAŤ VIAC
Nový klip SIGNATURE a tretie miesto o kapelu Ružinova
Hard Rock kapela SIGNATURE, o ktorej som už dlhšie nepočul, predstavila na začiatku mája svoj nový videoklip ku skladbe 'Už musím ísť'.
ČÍTAŤ VIAC
Celé nové EP od ME AGAINST ALL na YT
Nový EP materál od ME AGAINST ALL 'Live Short And Suffer' si môžete vypočuť komplet na platforme YouTube, kde sa ním kapela prezentuje. Ide o nadupanú Punk, Hard a Metal Core muziku. EP obsahuje 6 skladieb, ktoré sa vás budú snažiť vytrhnúť zo stoličky.
ČÍTAŤ VIAC
Nové webové stránky kapely SHARZALL
Novú 'pekelnú' stránku avizuje na svojom FB profile bratislavský SHARZALL. Po viacmesačnej odmlke je to novinka, ktorá naznačuje aktivitu kapely. Veríme, že webka prinesie aj novinky ohladne diania v bande... ...viac sa možno dozvieme čoskoro.
ČÍTAŤ VIAC
EUFORY stúpa 'Higher And Higher'
Martnská Power Metal banda EUFORY 13/04/2018 predstavila a oficiálne pokrstila svoju albumovú novinku 'Higher And Higher' v domácom klube MLYN vo Vrútkach.
ČÍTAŤ VIAC
ASENTH - nový klipový singel
Po viac ako roku sa bratislavský ASENTH vracia na scénu, keď 25/03/2018 zverejnil na youtube novinkový klip ku skladbe 'Spávny čas'.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA - slovenský silný odkaz
Nitrianska formácia SYMFOBIA zverejnila prvú skladbu naspievanú v rodnej slovenčine. Pieseň má naozaj silný odkaz.
ČÍTAŤ VIAC
Ronnieho novinka - DREAM PATROL
Novinkou na slovenskej Hard And Heavy scéne je určite projekt DREAM PATROL. Bassgitaristu Ronnieho Koniga poznáme z viacerých úspešných, ale hlavne nadupaných kapiel, ktoré Slovenskom otriasli. Spomeňme napr. kapely VINDEX, TRIGGER, SYMPHONITY alebo SIGNUM REGIS.
ČÍTAŤ VIAC
WASTED STRINGS - video ku skladbe 'Killer'
Žilina ukrýva malý poklad v podobe dievčenskej bandy WASTED STRINGS, ktorá je v súčasnosti aktívnou kapelou hlavne na koncertných pódiách.
ČÍTAŤ VIAC
'Materia' - nový materiál od DARCHAIC
Štvrtý album bandy DARCHAIC z Galanty je vonku, prekvapivo silný, tvrdo Thrashový a silno Deathový.
ČÍTAŤ VIAC
RAMCHAT na turné k 'Nepočaria!'
Martinský RAMCHAT odohrá klubové turné k novému albumu 'Nepočaria!'. Prvá akcia sa odohrá v Púchove v piatok 16.03.2018 spolu s kapelami TOTAL HOSPITAL a BREATH OF DEATH.
ČÍTAŤ VIAC
Nový 'Wild Wind' zavial od Daniela Sárkányho
Mladý sólový muzikant venujúci sa svojej zaujímavej muzike á la Psychadelic Rock 70 až 80-rokov poslal svoju novinku aj k nám do redakcie magazínu a rádia METALSCENA.
ČÍTAŤ VIAC
HEAD2DOWN s '3|Orion' na scénu
Na portaly 'valhalla.sk' som našiel pre mňa dosiaľ neznámu nu-metalovú partu HEAD2DOWN a poviem pravdu, nechal som sa uniesť.
ČÍTAŤ VIAC
Pravá tvár bandy VOLUME
Pravou tvárou trenčianskej partie VOLUME je úplne nový pritvrdený celkový Sound ich muziky. Potvrdil nám to ich nový album, plný Hard až Metal skladieb, ktorý dostal názov práve 'Pravá tvár'.
ČÍTAŤ VIAC
ATMOSFERIK s horúcou novinkou
'Zranená pýcha' je baladicky ladená horúca novinka bratislavskej kapely ATMOSFERIK, ktorú sme pridali do knižnice skladieb Rádia METALSCENA.
ČÍTAŤ VIAC
VIVETRAY - nasadená novinka
Chalani zo Serede, veľmi zaujali svojou Hard Rock tvorbou určite nielen mňa osobne.
ČÍTAŤ VIAC
CALIBER X - novinkový cover
Chalani z Nižnej priniesli na platformu youtube novinku v podobe textového klipu. Ide o cover verziu známej skladby skupiny MODUS 'Keď sa raz oči dohodnú'.
ČÍTAŤ VIAC
Spustené RADIO METALSCENA
Oficiálne spustené Radio METALSCENA 01/03/2018 ako podpora výhradne 'slovenskej Hard And Heavy muziky'...
ČÍTAŤ VIAC
LIGUID BOOGIE ROLL na NEW BREATH TOUR 2018
Slovenský gitarista Palo Chodelka so svojou kapelou LIQUID BOOGIE ROLL vyrazil na česko-slovenské turné NEW BREATH TOUR 2018.
ČÍTAŤ VIAC
MIDNIGHT SCREAM - Dark Blood (2017)
Pre mňa dlho očakávaný album. Doslova som sa nevedel dočkať kedy si ho budem môcť vypočuť ako celkovú kompletku. Zhltol som ho ako malinu a nejako nemám dosť.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENA nevychádza, ale žije!
Je úplne každému asi jasné, že časopis METALCENA zameraný výhradne sa slovenskú Hard And Heavy muziku prestal vychádzať. Áno, v júni 2017, aj keď bola a je doteraz veľká snaha o oživenie časopisu, zatiaľ sa to nedarí.
ČÍTAŤ VIAC
SHARZALL - Nové gitarové posty
Novinky hlásia bratislavský gothic metalový SHARZALL. Na gitarových miestach pribudli nové mená.
ČÍTAŤ VIAC
SIGNUM REGIS - The Future King (nový klip)
Skvelá senecká power metalová banda SIGNUM REGIS predstavuje nový animovaný videoklip na podporu nového albumu ..Decennium Primum..
ČÍTAŤ VIAC
INFERNO FEST #2 predstaví opäť to najlepšie zo slovenskej metalovej scény
Nezabudnuteľný INFERNO FEST sa po dlhoročnej odmlke opäť vrátil na metalovú scénu. Po úspešnom prvom „vydaní' obnoveného festivalu, ktorý prebehol v tomto roku v mesiaci marec v RC Mlyne Vrútky, nenechalo peklo na seba dlho čakať a päť sa medzi nás vracia. Pekelný elixír namiešaný z toho najlepšieho čo slovenská metalová scéna ponúka môžete ochutnať už najbližší víkend.
ČÍTAŤ VIAC
THE LAST DAYS OF JESUS - nový album ..The Last Circus.. (8 ročná príprava)
Bratislavská banda THE LAST DAYS OF JESUS má za sebou koncertovanie po celej Európe i USA a po albumoch vydaných v zahraničí sa rozhodla ten najnovší vyprodukovať pod vlastnou značkou. Novinka nesie názov ..The Last Circus.. a je plný smutných hitov aj šialených šansónov.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR - nový ..Old School.. je vonku
4. mája 2017 nastal v histórii kapely EDITOR ďalší deň D, vyšiel jej pod domácim vydavateľstvom Slovak Metal Army v poradí 8 radový album, ktorým sa martinská metalová stálica vrátila ku svojim koreňom.
ČÍTAŤ VIAC
DEHYDRATED - nastupujú do štúdia
Štúdio v Piano Clube v Trenčíne sa na chvíľu ponorí do nahrávania nového materálu jednej starej piešťanskej death kapely DEHYDRATED.
ČÍTAŤ VIAC
GLOOM - klipová novinka Fatal Trust
19/04/2017 sa objavila klipová novinka ku skladbe Fatal Trust od prešovskej bandy GLOOM.
ČÍTAŤ VIAC
ETTERNA - nový klip po mesiacoch ticha
Päť mesiacov bola prešovská banda ETTERNA skúpa a neponúkala žiadne informácie a zrazu je na svete nový videoklip k úuplne novej skladbe The Independent Dreamland.
ČÍTAŤ VIAC
SNOVONNE - nový klip k novinke ..The Child And The Bitch..
Slovenka žijúca na Floride, SNOVONNE je známa svojou psychoanalytickou a melancholickou tvorbou s dôrazom na umelecké prevedenie, v ktorej odhaľuje všetko to, čo by sme najradšej nevideli. V tomto duchu nahrala aj novinku, ktorá prichádza na trh, ako tretí štúdiový album.
ČÍTAŤ VIAC
ENDLESS MAIN - ochutnávka z nového albumu ..II..
Pre tých nás nedočkavejších si banskobystrická banda ENDLESS MAIN pripravila malý predkrm v podobe lyrics videa, ako podporu k novému albumu ..II..
ČÍTAŤ VIAC
ACID FORCE - Očakávaný debut je von
Fáza dolaďovania sa úspešne nachýlila k vydarenému koncu a banskobystrickí thrasheri ACID FORCE, ktorých EP ..Towards The Nuclear Load.. rozdrvilo na prach všetko, čo mu prišlo do cesty, v týchto dňoch predstavujú debut ..Atrocity For The Lust.., ktorý je veľmi očakávaný v tomto roku.
ČÍTAŤ VIAC
DOGMA INC. - klipová novinka k novému albumu
Ochutnávka nového albumu ..Blacksun Flowers.. šalianskej bandy DOGMA INC. je na svete.
ČÍTAŤ VIAC
WACKEN METAL BATTLE 2017 - semifinále je rozhodnuté
V roku 2017 opäť dostali slovenské metalové bandy možnosť účasti na prestížnom metalovom feste WACKEN OPEN AIR v Nemecku. Teda aspon jedna z nich, ktorá prejde porotou cez slovenské kolá Wacken Metal Battle 2017.
ČÍTAŤ VIAC
SNOVONNE - klipová ochutnávka k novému albumu
SNOVONNE mesiac pred vydaním tretieho albumu ..The Child And The Bitch.. (2017) z neho zverejnila prvú ochutnávku Best Days.
ČÍTAŤ VIAC
DOGMAinc - miniturné SK a naše promo od kapely
Musíme sa v prvom rade poďakovať za promo, ktoré nám banda DOGMAinc urobila takouto foto s našim časopisom a hneď zároveň avizujeme mini slovenské turné, ktoré bude mať 3 zastávky. Kapela na koncerty, samozrejme, pozýva všetkých.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR - klipová novinka ku skladbe Revolúcia
Ešte približne mesiac budeme čakať, kým sa nezačne expedovať nový album martinskej bandy EDITOR ..Old School.. k nám fans.
ČÍTAŤ VIAC
VŠEHOCHUŤ TOUR 2017
DIAMOND FLOWERS a LEGEND OF THE SUBMARINE – kapely zo strieborných priečok Rockovej maturity II., budú žánrovým a hudobným stredobodom VŠEHOCHUŤ TOUR 2017.
ČÍTAŤ VIAC
REVENGE DIVISION - dvojka - plne k dispozícii
Death Metal Core muzika v podobe považskobystrickej bandy REVENGE DIVISION predstavila svoj druhý album ..The Grey Eminence.. a nielen to, prichádzajú aj s novým official klipom ku skladbe The Tank.
ČÍTAŤ VIAC
SINNERS MOON - okrem nového EP aj videoklip
Mladá formácia zo Serede SINNERS MOON, hrajúca melodický metal predstavila obal pripravovaného EP ..Far Beyond The Stars.. a avizuje aj nahrávanie nového klipu.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR - martinský ..Old School.. dokončený
Stará matrinská banda EDITOR dokončila nahrávanie nového albumu, ktorý ponesie príznačný názov ..Old School..
ČÍTAŤ VIAC
ENDLESS MAIN - predstavili obal nového albumu ..II..
Banskobystricka Power Thrash metal banda ENDLESS MAIN predstavila obal k novému albumu ..II.., ktorý vychádza onedlho pod značkou Slovak Metal Army.
ČÍTAŤ VIAC