Singlová novinka od ASENTH
Bratislavský alternatívne metalový ASENTH na svoj bandzonový profil nahodil klipovú a zároveň singlovú novinku v podobe skladby Prepojení.
ČÍTAŤ VIAC
Zmeny u SCARLET WINGS
Zmenu v zostave hlási aj metalová žilinská banda SCARLET WINGS.
ČÍTAŤ VIAC
Debut prináša aj MARTUROS
Metalová banda z Prievidze MARTUROS vydala 08/02/2019 debutovú novinku 'Nameless'.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA - nový album, nový vietor do plachiet
Slovenská symfonická kapela SYMFOBIA má pred sebou hektické obdobie. O pár dní vydá nový album, ktorý pokrstí a čaká ju jarné turné po slovenských kluboch.
ČÍTAŤ VIAC
Semifinalisti Wacken•Metal•Battle Slovakia 2019 sú známi
Hlasovanie v nultom kole aktuálneho ročníka vo Wacken Metal Battle Slovakia je uzavreté. Porota vybrala semifinalistov.
ČÍTAŤ VIAC
SEBASTIEN (CZ) s novým EP a sprievodným klipom
A JE TO TU! Podívejte se na naše zbrusu nové video k titulní písni aktuálně vydaného čtyřskladbového EP „Behind The World“, na kterém si s námi zahostoval Yannis Papadopoulos z BEAST IN BLACK a které vyšlo pouze v digitální podobě. Děkujeme za podporu.
ČÍTAŤ VIAC
POETRY IN TELEGRAMS zverejnil bubeníka novej nahrávky
Johny Štefeček, slovenský zastrešovateľ medzinárodného minimalistického hudobného projektu POETRY IN TELEGRAMS odhalil post bubeníka v najnovšej nahrávke, ktorá uzrie svetlo sveta už za pár dní. Je ním Marco Minnemann (GER/USA).
ČÍTAŤ VIAC
Trenčiansky PROGLAS prichádza s novinkou
'HerrEthik' je názov nového albumu, ktorý 31/10/2018 PROGLAS oficiálne vypustí na metalovú scénu.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME prináša nový klip ku skladbe 'Prisahám'
Trenčianska partia VOLUME zverejnila nový hraný a možem povedať, že vydarený klip ku skladbe 'Prisahám' z ich posledného albumu 'Pravá Tvár'.
ČÍTAŤ VIAC
LUNATIC GODS s novým, hviezdnym klipom
Stará martinská banda LUNATIC GODS predstavuje nový videoklip ku piesni „Zabudli sme dýchať“ od režiséra, ktorý spolupracoval aj s MACHINE HEAD. Skladba „Zabudli sme dýchať“ z albumu Turiec dostala výpravný a hraný videoklip, ktorému nádych minulosti dodal český režisér Mejla Basel.
ČÍTAŤ VIAC
PIGLAYZ - nová Hard And Heavy muzika na scéne
V lete 2018 som objavil informáciu o novej kapele, ktorá sa derie na svetlo. Ale tá formácia nie je až taká nová. Ak vám niečo hovorí meno Alek Malo (ex HEMATIT, ex DOLLY BOOSTER), budete v tom mať jasnejšie. Skôr ide o novú muziku z Alekovej dielne.
ČÍTAŤ VIAC
BLACK LIGHT v lete vydali svoj druhý album 'Privilege Of Choice' a končia
Košický thrasheri BLACK LIGHT vydali vo vlastnej režií druhý album 'Privilege Of Choice', dva roky po debute 'Name of the On', ktorý vyšiel pod vydavateľstvom Support Underground. Novinka vychádza v limitovanej edícii a na trh sa dostáva len málo kusov.
ČÍTAŤ VIAC
RADIO METALSCENA končí svoje vysielanie...
Testovaciu prevádzku Radia METALSCENA sme sa rozhodli ukončiť 25/10/2018. Vyskúšali sme si možnosť vysielať výhradne slovenskú Hard And Heavy muziku. Bola to super skúsenosť a veríme, že sa vysielanie páčilo, ale rozhodli sme sa toto internetové vysielanie ukončiť.
ČÍTAŤ VIAC
NIGHTTEENSEVENTIES a 90 roky v druhom klipe
Hudba deväťdesiatych rokov ovplyvnila jednu celú generáciu. To isté si zrejme povedali aj členovia myjavskej kapely NIGHTEENSEVENTIES, keď vymýšľali scenár k svojmu druhému videoklipu. Skupina je pomerne čerstvým hráčom na slovenskom hudobnom poli, preto ide ešte len o ich druhý klip. Ten prvý s názvom 'BreatheClosely' šliapal na päty temnejším myšlienkam, avšak v novinke 'About A Man' chalani nešetrili farbami.
ČÍTAŤ VIAC
AKNE Productions a kopec extrémnej muziky
Aj v roku 2018 sa AKNE Productions prezentuje kopou extrémnej muziky pre všetkých extrémnych poslucháčov. Niektoré vydania sa určite nedajú zohnať nikde inde a tak neváhajte kontaktovať tohto vydavateľa priamo na jeho mail adrese: akneproductions@hotmail.com
ČÍTAŤ VIAC
WITHIN SILENCE - METALSCENA 03/2018
Keď som pri mojich potulkách po hudobných portáloch natrafil na WITHIN SILENCE, bol som unesený, ale keď som po chvíli zistil, že ja tú bandu vlastne poznám, bol som na seba nazlostený. Bol som vytočený hlavne preto, že som prestal sledovať vývoj takejto fantastickej slovenskej formácie. Hneď som si uvedomil, že moju chybu musím okamžite napraviť. Za rozhovor ďakujem Richardovi.
ČÍTAŤ VIAC
VIVETRAY - METALSCENA 03/2018
Traja páni zo Serede, ktorí si povedali, že na poli slovenskej Hard Rock scény sa prevezú na Strele a trochu tu vyvetrajú a zrejme urobia poriadok tým, že nám Čiernu vdovu dovezú rovno na podnose a zatancujú Psychotikov swing. Je to neuveriteľné, ale mňa tým dostali a tak sa nedalo urobiť nič iné, len sa ich rovno opýtať, či to s touto muzikou myslia naozaj vážne.
ČÍTAŤ VIAC
TOHC FEST MUSIC aj tento rok na Duchonke/Prašice (okr. Topoľčany)...
Za TOHC festom stojí kapela TRUE REASON, ktorá dnes aj s pomocou mesta Topoľčany a občianskeho združenia TOHC music style, organizuje už 4. ročník undergroundového festivalu, ktorý slúži hlavne na podporu lokálnej scény a utužovanie undergroundu v topoľčianskom okrese, ktorý je bohatý na kapely tvrdšieho štýlu ako hardcore, metal, punk, alternativny rock a podobne.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENA 03/2018 čoskoro!
Aj keď okolnosti tomu nenasvedčovali, aj keď je všetko vlastne inak, ako by sme si predstavovali, aj tak sa projektu METALSCENA len tak nevzdávame a chceme pokračovať. Nové vydanie je prakticky na spadnutie, ešte to bude pár dní trvať, ale vydanie s označením 03/2018 je vo finalizácii a čoskoro vám dáme vedieť, že je všetko nachystané.
ČÍTAŤ VIAC
SEVEN PAINFUL bez gitary a spevu
Bubeník Oťap KOZZY kapely SEVEN PAINFUL to nechce zabaliť. Kapela ostala bez obsadených postov gitaristu a speváka, ktorých sa teraz snaží nájsť medzi vami.
ČÍTAŤ VIAC
Nový klip SIGNATURE a tretie miesto o kapelu Ružinova
Hard Rock kapela SIGNATURE, o ktorej som už dlhšie nepočul, predstavila na začiatku mája svoj nový videoklip ku skladbe 'Už musím ísť'.
ČÍTAŤ VIAC
Celé nové EP od ME AGAINST ALL na YT
Nový EP materál od ME AGAINST ALL 'Live Short And Suffer' si môžete vypočuť komplet na platforme YouTube, kde sa ním kapela prezentuje. Ide o nadupanú Punk, Hard a Metal Core muziku. EP obsahuje 6 skladieb, ktoré sa vás budú snažiť vytrhnúť zo stoličky.
ČÍTAŤ VIAC
Nové webové stránky kapely SHARZALL
Novú 'pekelnú' stránku avizuje na svojom FB profile bratislavský SHARZALL. Po viacmesačnej odmlke je to novinka, ktorá naznačuje aktivitu kapely. Veríme, že webka prinesie aj novinky ohladne diania v bande... ...viac sa možno dozvieme čoskoro.
ČÍTAŤ VIAC
EUFORY stúpa 'Higher And Higher'
Martnská Power Metal banda EUFORY 13/04/2018 predstavila a oficiálne pokrstila svoju albumovú novinku 'Higher And Higher' v domácom klube MLYN vo Vrútkach.
ČÍTAŤ VIAC
ASENTH - nový klipový singel
Po viac ako roku sa bratislavský ASENTH vracia na scénu, keď 25/03/2018 zverejnil na youtube novinkový klip ku skladbe 'Spávny čas'.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA - slovenský silný odkaz
Nitrianska formácia SYMFOBIA zverejnila prvú skladbu naspievanú v rodnej slovenčine. Pieseň má naozaj silný odkaz.
ČÍTAŤ VIAC
Ronnieho novinka - DREAM PATROL
Novinkou na slovenskej Hard And Heavy scéne je určite projekt DREAM PATROL. Bassgitaristu Ronnieho Koniga poznáme z viacerých úspešných, ale hlavne nadupaných kapiel, ktoré Slovenskom otriasli. Spomeňme napr. kapely VINDEX, TRIGGER, SYMPHONITY alebo SIGNUM REGIS.
ČÍTAŤ VIAC
WASTED STRINGS - video ku skladbe 'Killer'
Žilina ukrýva malý poklad v podobe dievčenskej bandy WASTED STRINGS, ktorá je v súčasnosti aktívnou kapelou hlavne na koncertných pódiách.
ČÍTAŤ VIAC
'Materia' - nový materiál od DARCHAIC
Štvrtý album bandy DARCHAIC z Galanty je vonku, prekvapivo silný, tvrdo Thrashový a silno Deathový.
ČÍTAŤ VIAC
RAMCHAT na turné k 'Nepočaria!'
Martinský RAMCHAT odohrá klubové turné k novému albumu 'Nepočaria!'. Prvá akcia sa odohrá v Púchove v piatok 16.03.2018 spolu s kapelami TOTAL HOSPITAL a BREATH OF DEATH.
ČÍTAŤ VIAC
Nový 'Wild Wind' zavial od Daniela Sárkányho
Mladý sólový muzikant venujúci sa svojej zaujímavej muzike á la Psychadelic Rock 70 až 80-rokov poslal svoju novinku aj k nám do redakcie magazínu a rádia METALSCENA.
ČÍTAŤ VIAC
HEAD2DOWN s '3|Orion' na scénu
Na portaly 'valhalla.sk' som našiel pre mňa dosiaľ neznámu nu-metalovú partu HEAD2DOWN a poviem pravdu, nechal som sa uniesť.
ČÍTAŤ VIAC
Pravá tvár bandy VOLUME
Pravou tvárou trenčianskej partie VOLUME je úplne nový pritvrdený celkový Sound ich muziky. Potvrdil nám to ich nový album, plný Hard až Metal skladieb, ktorý dostal názov práve 'Pravá tvár'.
ČÍTAŤ VIAC
ATMOSFERIK s horúcou novinkou
'Zranená pýcha' je baladicky ladená horúca novinka bratislavskej kapely ATMOSFERIK, ktorú sme pridali do knižnice skladieb Rádia METALSCENA.
ČÍTAŤ VIAC
VIVETRAY - nasadená novinka
Chalani zo Serede, veľmi zaujali svojou Hard Rock tvorbou určite nielen mňa osobne.
ČÍTAŤ VIAC
CALIBER X - novinkový cover
Chalani z Nižnej priniesli na platformu youtube novinku v podobe textového klipu. Ide o cover verziu známej skladby skupiny MODUS 'Keď sa raz oči dohodnú'.
ČÍTAŤ VIAC
Spustené RADIO METALSCENA
Oficiálne spustené Radio METALSCENA 01/03/2018 ako podpora výhradne 'slovenskej Hard And Heavy muziky'...
ČÍTAŤ VIAC
LIGUID BOOGIE ROLL na NEW BREATH TOUR 2018
Slovenský gitarista Palo Chodelka so svojou kapelou LIQUID BOOGIE ROLL vyrazil na česko-slovenské turné NEW BREATH TOUR 2018.
ČÍTAŤ VIAC
MIDNIGHT SCREAM - Dark Blood (2017)
Pre mňa dlho očakávaný album. Doslova som sa nevedel dočkať kedy si ho budem môcť vypočuť ako celkovú kompletku. Zhltol som ho ako malinu a nejako nemám dosť.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENA nevychádza, ale žije!
Je úplne každému asi jasné, že časopis METALCENA zameraný výhradne sa slovenskú Hard And Heavy muziku prestal vychádzať. Áno, v júni 2017, aj keď bola a je doteraz veľká snaha o oživenie časopisu, zatiaľ sa to nedarí.
ČÍTAŤ VIAC
SHARZALL - Nové gitarové posty
Novinky hlásia bratislavský gothic metalový SHARZALL. Na gitarových miestach pribudli nové mená.
ČÍTAŤ VIAC
SIGNUM REGIS - The Future King (nový klip)
Skvelá senecká power metalová banda SIGNUM REGIS predstavuje nový animovaný videoklip na podporu nového albumu ..Decennium Primum..
ČÍTAŤ VIAC
THE LAST DAYS OF JESUS - nový album ..The Last Circus.. (8 ročná príprava)
Bratislavská banda THE LAST DAYS OF JESUS má za sebou koncertovanie po celej Európe i USA a po albumoch vydaných v zahraničí sa rozhodla ten najnovší vyprodukovať pod vlastnou značkou. Novinka nesie názov ..The Last Circus.. a je plný smutných hitov aj šialených šansónov.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR - nový ..Old School.. je vonku
4. mája 2017 nastal v histórii kapely EDITOR ďalší deň D, vyšiel jej pod domácim vydavateľstvom Slovak Metal Army v poradí 8 radový album, ktorým sa martinská metalová stálica vrátila ku svojim koreňom.
ČÍTAŤ VIAC
DEHYDRATED - nastupujú do štúdia
Štúdio v Piano Clube v Trenčíne sa na chvíľu ponorí do nahrávania nového materálu jednej starej piešťanskej death kapely DEHYDRATED.
ČÍTAŤ VIAC
GLOOM - klipová novinka Fatal Trust
19/04/2017 sa objavila klipová novinka ku skladbe Fatal Trust od prešovskej bandy GLOOM.
ČÍTAŤ VIAC
ETTERNA - nový klip po mesiacoch ticha
Päť mesiacov bola prešovská banda ETTERNA skúpa a neponúkala žiadne informácie a zrazu je na svete nový videoklip k úuplne novej skladbe The Independent Dreamland.
ČÍTAŤ VIAC
SNOVONNE - nový klip k novinke ..The Child And The Bitch..
Slovenka žijúca na Floride, SNOVONNE je známa svojou psychoanalytickou a melancholickou tvorbou s dôrazom na umelecké prevedenie, v ktorej odhaľuje všetko to, čo by sme najradšej nevideli. V tomto duchu nahrala aj novinku, ktorá prichádza na trh, ako tretí štúdiový album.
ČÍTAŤ VIAC
ENDLESS MAIN - ochutnávka z nového albumu ..II..
Pre tých nás nedočkavejších si banskobystrická banda ENDLESS MAIN pripravila malý predkrm v podobe lyrics videa, ako podporu k novému albumu ..II..
ČÍTAŤ VIAC
ACID FORCE - Očakávaný debut je von
Fáza dolaďovania sa úspešne nachýlila k vydarenému koncu a banskobystrickí thrasheri ACID FORCE, ktorých EP ..Towards The Nuclear Load.. rozdrvilo na prach všetko, čo mu prišlo do cesty, v týchto dňoch predstavujú debut ..Atrocity For The Lust.., ktorý je veľmi očakávaný v tomto roku.
ČÍTAŤ VIAC
DOGMA INC. - klipová novinka k novému albumu
Ochutnávka nového albumu ..Blacksun Flowers.. šalianskej bandy DOGMA INC. je na svete.
ČÍTAŤ VIAC
WACKEN METAL BATTLE 2017 - semifinále je rozhodnuté
V roku 2017 opäť dostali slovenské metalové bandy možnosť účasti na prestížnom metalovom feste WACKEN OPEN AIR v Nemecku. Teda aspon jedna z nich, ktorá prejde porotou cez slovenské kolá Wacken Metal Battle 2017.
ČÍTAŤ VIAC
SNOVONNE - klipová ochutnávka k novému albumu
SNOVONNE mesiac pred vydaním tretieho albumu ..The Child And The Bitch.. (2017) z neho zverejnila prvú ochutnávku Best Days.
ČÍTAŤ VIAC
DOGMAinc - miniturné SK a naše promo od kapely
Musíme sa v prvom rade poďakovať za promo, ktoré nám banda DOGMAinc urobila takouto foto s našim časopisom a hneď zároveň avizujeme mini slovenské turné, ktoré bude mať 3 zastávky. Kapela na koncerty, samozrejme, pozýva všetkých.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR - klipová novinka ku skladbe Revolúcia
Ešte približne mesiac budeme čakať, kým sa nezačne expedovať nový album martinskej bandy EDITOR ..Old School.. k nám fans.
ČÍTAŤ VIAC
VŠEHOCHUŤ TOUR 2017
DIAMOND FLOWERS a LEGEND OF THE SUBMARINE – kapely zo strieborných priečok Rockovej maturity II., budú žánrovým a hudobným stredobodom VŠEHOCHUŤ TOUR 2017.
ČÍTAŤ VIAC
REVENGE DIVISION - dvojka - plne k dispozícii
Death Metal Core muzika v podobe považskobystrickej bandy REVENGE DIVISION predstavila svoj druhý album ..The Grey Eminence.. a nielen to, prichádzajú aj s novým official klipom ku skladbe The Tank.
ČÍTAŤ VIAC