T.E.M.O. - stratený syn heavy metalu

Braňo 'T.E.M.O.' Černák patrí medzi významné osobnosti bratislavskej rockovej scény už od začiatku osemdesiatych rokov. Založil prvú slovenskú heavymetalovú kapelu HALUŠKY a tiež stál pri zrode kapiel ako TUBLATANKA, METALINDA alebo MAKAR ČUDRA.

Pôsobil aj v kultovej metalovej, dnes už legende druhej polovice osemdesiatych rokov, bande KRAKATIT. Okrem iných zaujímavostí spieval napríklad na albume Gábora Pressera (Lokomotiv GT, OMEGA), pôsobil tiež v GRAVIS a u Kataríny Hasprovej. V deväťdesiatych rokov vydal úspešnú sólovú dosku 'Satelitte Rock', z ktorej pochádza glamrockový mega hit Barón prášil. Neskôr jedenásť rokov pôsobil a hral na gitaru v punkovej slovenskej legende SLOBODNÁ EURÓPA.

V súčastnosti pripravuje svoju druhú sólovú platňu, ktorá je návratom k hardrockovým a heavymetalovým koreňom. T.E.M.O. sa rozhodol zverejniť prvý mix skladby Otrasný žúr z dlho očakávaného nového albumu 'Šedá eminencia'. Album bolo z väčšej miery nahrávané v roku 2019, avšak všetky termíny dokončenia nahrávky v štúdiu Shaark (CZ) padli vďaka Covid-kríze. Skladbu sa rozhodol zverejniť nie len pre radosť fanúškov, ale hlavne preto, aby sa vedelo, že veci okolo nového albumu úplne nezastali.

Novinka


Hit Baron Prášil


Klasika


Dôležité linky:
FACEBOOK ( https://www.facebook.com/branotemerafcernak )
BANDZONE ( https://bandzone.cz/_103433 )

PR TASKA AGENCY (upravil albbert)

16.12.2020 01:49 (387x)
Vytvoril JDservice.sk (2007-2021), copyright © 2017 Metalscena